Projekty budynków wielorodzinnych – nasze realizacje
Jedną ze specjalizacji biura projektowego Bozart są projekty budynków wielorodzinnych. Współpracujemy z inwestorami i deweloperami, tworząc kompleksowe projekty koncepcyjne oraz wielobranżowe projekty dla kameralnych budowli, apartamentowców oraz dużych bloków mieszkalnych. Jesteśmy pełni inwencji, a jednocześnie nie zapominamy o aspektach funkcjonalnych. Dlatego, jeśli w grę wchodzi budynek wielorodzinny, projekt jest przygotowany niezwykle starannie i z myślą o każdym mieszkańcu. Jednocześnie dbamy o to, by zawsze proponować ciekawe, a jednocześnie wpisujące się w charakter otoczenia bryły. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami wielorodzinnymi.
Budynek wielorodzinny z garażem podziemny Jagiełły 2014
Budynek wielorodzinny z garażem podziemnym Lokalizacja Warszawa ul. Jagiełły 15 Budynek oddany do użytkowania w 2014 r. Budynek z 16 lokalami mieszkalnymi, wyposażony w windę zjeżdżającą do garażu. Garaż podziemny z wentylacją mechaniczną. W piwnicy zlokalizowane również komórki lokatorskie. Budynek w technologii murowanej, stropy monolityczne, ściany działowe z bloczków gipsowych. W naszej pracowni powstał zarówno projekt budowlany do pozwolenia na budowę jak i wykonawczy we wszystkich branżach (architektura, konstrukcja, wod-kan, gaz, IE) Sprawowaliśmy też nadzory autorskie w trakcie realizacji obiektu. Wyzwaniem była bardzo trudna działka usytuowana niekorzystnie względem stron świata oraz przy ruchliwej ulicy. Wjazd do garażu w bezpośredniej bliskości ronda wymagał wielu zabiegów w celu uzyskania pozytywnej opinii ZDM i inżyniera ruchu. Dzięki zastosowaniu niestandardowych rozwiązań udało się zrealizować wjazd na działkę i do garażu. Bryła budynku została ukształtowana w taki sposób, aby zapewnić dobre doświetlenie wszystkich mieszkań i zapewnić zgodne z normą nasłonecznienie. Projekt był poprzedzony analizą nasłonecznienia lokali mieszkalnych. Obszerny podcień wejściowy (który według nas powinien być standardem w takich budynkach) pozwala na pozostawienie pod dachem wózków dziecinnych i rowerów, bez konieczności przeznaczania na ten cel ogrzewanych pomieszczeń.
Osiedle mieszkaniowe Skarbka z gór 2011
Projekt koncepcyjny powstał w roku 2010 na zlecenie toruńskiego dewelopera chcącego wejść na rynek warszawski. Wąska działka wciśnięta między tereny już zabudowane z narzuconą planem miejscowym drogą była wyzwaniem nie tylko projektowym. Duży wysiłek włożony została w negocjacje z Gminą dotyczące możliwości zawężenie linii rozgraniczających drogi. Po kilku miesięcznych negocjacjach osiągnięto kompromis polegający na zapewnieniu przez dewelopera budowy określonej przez Gminę ilości ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Dzięki temu udało się zmniejszyć szerokość drogi co pozwoliło na uzyskanie wystarczającej szerokości terenu do zaprojektowania budynków mieszkalnych.
Powstała koncepcja 7 budynków ze wspólnym garażem podziemnym w celu minimalizowania powierzchni potrzebnej dla ramp zjazdowych. W ramach koncepcji opracowaliśmy szczegółowe rozplanowanie mieszkań, oraz kondygnacji garażowej wraz ze wstępnymi założeniami wyposażenia technicznego: na przykład ogrzewanie etażowe, ze względu na brak ciepła miejskiego i brak możliwości technicznych zlokalizowania kotłowni dla całego zamierzenia. Lokalizacja wymagała bardzo szczegółowej analizy nasłonecznienia ze względu na bliskość już wybudowanych budynków mieszkalnych. Bryły budynków były kształtowane w dopasowaniu do analizy nasłonecznienia i przesłaniania. Realizacja nie doszła do skutku, ze względu na brak warunków dla zapewnienia wody dla projektowanej inwestycji przed wybudowaniem przez MPWiK nowego wodociągu. Ze względu na nieznany termin realizacji tej inwestycji Deweloper zawiesił projekt.
Biurowiec Ludna 2008
Lokalizacja – Warszawa Powiśle, ul. Ludna Opracowanie w 2008 roku. Projekt studialny analizujący możliwości zainwestowania działki położonej na warszawskim Powiślu. W czasie opracowania projektu teren nie był objęty Planem Miejscowym i analiza została przeprowadzona w oparciu o studium uwarunkowań rozwoju przestrzennego dla miasta stołecznego Warszawy. Projekt był również konsultowany z zarządcą drogi ze względu na lokalizację przy skrzyżowaniu dwóch ruchliwych ulic z przystankiem autobusowym sąsiadującym z terenem inwestycji. Celem opracowania było oszacowanie powierzchni handlowych, usługowych i mieszkalnej, oraz przygotowanie wystąpienia o Warunki Zabudowy. Działka o powierzchni 2500 m² PUM+U wyniósł prawie 11 000 m²
Zapłocie 2005
Lokalizacja – osiedle Zapłocie Warszawa Realizacja rok 2005. Budynek wielorodzinny z garażem podziemnym w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej. Architektura skalą i detalem nawiązuje do sąsiedztwa, budynek kameralny – 6 niezależnych lokali mieszkalnych, każdy z własnym piecem CO i stanowiskiem we wspólnym garażu. Lokale na parterze z dużymi tarasami na dachu garażu. W naszej pracowni powstał wielobranżowy projekt budowlany, a także sprawowaliśmy nadzory autorskie w czasie budowy. Działka o powierzchni 840 m² Powierzchnia użytkowa bez garażu 500 m²