projektowanie

Dlaczego warto wybrać kompleksową usługę projektową?

Joanna | | Blog

Budowa każdego obiektu zawsze składa się z kilku etapów prac, które łączą się ze sobą nierozerwalnie. Dlatego właśnie jeśli planujemy swoją inwestycję, najlepszym wyborem będzie skorzystanie z kompleksowej usługi projektowej. Współpraca będzie wówczas płynna, sprawna i skuteczna. Jak to wygląda od strony technicznej? – Opowiedzmy o kolejnych krokach spójnych działań, posługując się konkretnym przykładem: budową domu jednorodzinnego.

Od poznania potrzeb klienta przez dopełnienie formalności po stworzenie projektu domu

Z perspektywy projektanta pierwszy etap współpracy z klientem to oczywiście poznanie jego potrzeb, przy czym konsultacje mogą mieć różny obraz. Klient może mieć jedynie wstępny zamysł, jak ma wyglądać jego dom lub bardzo konkretną wizję z ustalonymi detalami, które są dla niego wyjątkowo cenne. Jest jeszcze jedna opcja: klient ma ustalony budżet, jaki chce wydać na budowę domu i przychodzi do biura projektowego z zapytaniem, co za tą sumę pieniędzy mógłby wybudować.

Kompleksowe usługi projektowe w każdym z tych przypadków są najlepszym rozwiązaniem, bo od początku do końca – od poznania potrzeb klienta przez dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności po stworzenie projektu domu (a nawet więcej), współpracują ze sobą te same osoby. Poszczególnych zamysłów, wymagań i prac nie trzeba omawiać wielokrotnie, a to wygodne i opłacalne.

Wielobranżowy projekt wykonawczy domu i dodatkowe usługi

Kompleksowa realizacja projektu domu to kilka konkretnych etapów: zgromadzenie dokumentów niezbędnych do projektowania i analizy przedprojektowe, opracowanie projektu budowlanego uzgodnionego ze wszystkimi branżami, złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, przygotowanie projektu wykonawczego. Na każdym etapie prac biuro projektowe zapewnia klientowi fachową obsługę. Nie ma mowy o niedopatrzeniach, także w sferze dopełniania wszelkich formalności.

Jest coś jeszcze: kompleksowa usługa projektowa w ofercie pracowni Bozart z Warszawy to też obsługa przy wyborze wykonawcy oraz sprawowanie nadzorów autorskich. Klient może liczyć na wsparcie nie tylko na etapie tworzenia projektu, ale też na etapie jego realizacji.