wynajem-mieszkania

Pięć sekretów dobrego projektu apartamentu na wynajem

Joanna | | Blog

Wśród wielu dostępnych na rynku apartamentów i mieszkań na wynajem, tylko nieliczne naprawdę przykuwają uwagę. Jakie cechy sprawiają, że projekt wnętrza jest atrakcyjny dla potencjalnego najemcy? 

Cechy dobrze zaprojektowanego apartamentu

Każda osoba ma swój gust w kwestii aranżacji wnętrz. Jak wobec tego zaprojektować apartament na wynajem, który wzbudzi szczere zainteresowanie wśród potencjalnych najemców? Oto pięć sekretów dobrego projektu wnętrza:

  • funkcjonalność i ergonomia;
  • uniwersalna, ponadczasowa stylistyka;
  • spójność aranżacji;
  • trwałe i odporne wyposażenie;
  • efektowne dodatki i udogodnienia.

To jednak tylko jedne z wielu cech, które mają znaczenie. Najbardziej interesujące projekty wnętrz apartamentów to te, które łączą w sobie nowoczesne rozwiązania aranżacyjne i przytulny klimat. Idealne lokum powinno mieć w sobie także namiastkę domowego nastroju, który odróżni je od bezosobowych, hotelowych pokoi. Warto zwrócić się o pomoc przy wykonaniu projektu do doświadczonej pracowni projektowej.

Jakie projekty wnętrz apartamentów wyróżniają się na tle innych?

Zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, oferta dostępnych apartamentów i mieszkań na wynajem jest bardzo szeroka. Największe zainteresowanie wzbudzają nowoczesne projekty wnętrz, które łączą w sobie cechy różnych stylów. Mile widziane okazują się kontrastowe zestawienia aranżacyjne. Industrialne wnętrze apartamentu ożywione dodatkami w stylu boho lub urban jungle na pewno zwróci uwagę potencjalnych najemców. Pamiętaj, że lokum na wynajem powinno prezentować się uniwersalnie, ale też nastrojowo i przytulnie. Często wystarczy jedynie drobna dekoracja, kontrastowy akcent kolorystyczny lub charakterystyczny motyw na ścianach, aby projekt zyskał ciekawe oblicze.