Minimalistyczny apartament z drewnem w roli głównej realizacja 2018

Pierwsze mieszkanie minimalisty

Młody człowiek tak sam siebie określił – minimalista. Jednak z pewnymi preferencjami – motywem przewodnim miało być drewno, a kuchnia miała pozostać oddzielona od salonu.

Realizacja 2018 r.

Apartament w Miasteczku Wilanów, na ostatniej kondygnacji,  z pięknym tarasem, oddany w stanie deweloperskim miał poważne mankamenty funkcjonalne. Żelbetowe ściany łazienki nie pozwalały na modyfikację w tym rejonie mieszkania, ale wyburzenie ściany między kuchnią a korytarzem miało znamienne skutki. W miejscu ściany, która tworzyła niewymiarową wnękę od strony kuchni – zbyt głęboką i za szeroką na lodówkę, a za wąską na lodówkę  i szafkę –  powstała pojemna trójstronna szafa. Od strony korytarza – szafa na buty, od strony salonu – szafka kredensowa, a od strony  kuchni szafa na lodówkę i piekarnik.

Wszystkie drzwi w apartamencie z podwyższonymi opaskami – do sufitu, jedynie drzwi do garderoby – przesuwne z lustrem również do sufitu. Deski dębowe na podłodze i na ścianie a do nich dobierany fornir na drzwi i meble kuchenne. Biel i drewno to klucz do tego wnętrza. Oświetlenie polskiej firmy AQFORM, kuchnia WFM.