Indywidualna

Projekty rezydencji i domów: oferta dla klientów indywidualnych

Klientom indywidualnym proponujemy profesjonalne, kompleksowe usługi z zakresu projektowania budownictwa mieszkaniowego. Naszą specjalnością są m.in. nietypowe projekty domów i rezydencji. Projekty naszego autorstwa wyróżniają się oryginalnym wyglądem i świeżym podejściem do zagadnień funkcjonalnych. Współpracując z inwestorem, dbamy o realizację jego marzeń oraz potrzeb pod każdym względem. Dzięki dużemu doświadczeniu możemy służyć również profesjonalnym doradztwem. Wiemy, jakie rozwiązania sprawdzają się w praktyce, a jakie jedynie wyglądają dobrze na wizualizacjach. Jednocześnie nie boimy się wyzwań i tworzenia nietypowych projektów dla wymagających klientów.

Realizowaliśmy projekty dużych rezydencji, w tym projekty rezydencji z basenem, a także koncepcje małych, praktycznych domów. Pracujemy z wykorzystaniem naszej rozległej wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, projektując domy inteligentne, domy pasywne i domy energooszczędne. Jesteśmy w stanie wykonać również atrakcyjny projekt pensjonatu lub budynku łączącego funkcje mieszkalne i komercyjne. Ponadto zajmujemy się projektowaniem oryginalnych i funkcjonalnych wnętrz, zarówno w nowych budynkach, jak i przeprowadzając metamorfozy oraz przebudowy starszych obiektów.

Nietypowe projekty domów i mieszkań – zakres usług

Oprócz standardowych usług projektowych wymienionych powyżej, dla klientów indywidualnych przygotowaliśmy specjalne wsparcie w procesie projektowania. Obejmuje ono m.in.:

 • pomoc w ustaleniu programu funkcjonalnego – klienci często mają kłopot z uporządkowaniem swoich oczekiwań i marzeń, dlatego po przekazaniu wstępnych informacji wspólnie wypracowujemy optymalny program funkcjonalno-użytkowy dopasowany do możliwości i potrzeb klientów (dotyczy to zarówno wnętrz, jak i domów)
 • trójwymiarowe wizualizacje, które pomagają wyobrazić sobie efekt końcowy, pokazując ogólny charakter wnętrza lub domu nie rozstrzygając o rozwiązaniach szczegółowych
 • w przypadku projektów rezydencji i domów – pomoc w zoptymalizowaniu sposobu pozyskiwania energii dla budynków, w związku z przepisami dotyczącymi konieczności projektowania domów o niskim zapotrzebowaniu na energię nieodnawialną, co skutkuje koniecznością zastosowania źródeł odnawialnych; nasze wsparcie obejmuje również analizę oraz porównanie kosztów inwestycji i kosztów eksploatacji
 • pomoc we wstępnym oszacowaniu budżetu inwestycji, dzięki czemu klienci mają możliwość zdecydowania o priorytetach
 • pomoc w wyborze technologii budowy budynku i jego wyposażenia technicznego
 • pomoc w uzyskaniu potrzebnych dokumentów w urzędach za pełnomocnictwem inwestora
 • pomoc w wyłonieniu wykonawcy
 • pomoc obejmująca wyręczenie Klientów w procesie inwestycyjnym poprzez sprawowanie funkcji Managera Projektu (zastępstwo inwestycyjne); jest to funkcja kontrolna względem wykonawców i projektantów

Jak pracujemy - etapy pracy: ​budowa domu

Dokumenty niezbędne do projektowania:

 • prawo do terenu,
 • mapa archiwalna do WZ (w przypadku braku Planu Miejscowego),
 • mapa do celów projektowych do pozwolenia na budowę,
 • badania geotechniczne,
 • wypis z rejestru gruntów z określeniem klasy gleby,
 • inwentaryzacja i taksacja drzewostanu,
 • wyłączenie gruntu z produkcji rolnej,
 • warunki dostaw mediów,
 • dostęp do drogi publicznej.
Etap 1

Analizy przedprojektowe

Analiza uwarunkowań środowiskowych, chłonności terenu, układu komunikacyjnego, usytuowania obiektów na działce, oraz wstępne wyliczenia zapotrzebowania na wodę, ścieki, energię elektryczną itp. Obliczenie ilości miejsc parkingowy

Etap 2

Przygotowanie i złożenie wniosku

Przygotowanie i złożenie wniosku o wydanie indywidualnych Warunków Zabudowy w Urzędzie Gminy (w przypadku braku Planu Miejscowego)

Etap 3

Przygotowanie i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę

Przygotowanie i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę na postawie uzyskanych Warunków Zabudowy. Do tego etapu konieczne będzie opracowanie projektu budowlanego uzgodnionego ze wszystkimi branżami. Przystąpienie do tego etapu jest możliwe po uzyskaniu WZ

Etap 4

Projekt wykonawczy wielobranżowy

Etap 5

Obsługa pracowni przy wyborze wykonawcy

Etap 6

Nadzory autorskie

Jak pracujemy - etapy pracy: wnętrza

Dokumenty niezbędne do projektowania:

 • prawo do lokalu,
 • dokumentacja archiwalna, w tym wyposażenie techniczne budynku,
 • inwentaryzacja budowlana,
 • w przypadku przebudowy naruszającej konstrukcję – opinia konstruktora,
 • umowy o dostarczenie mediów (prąd, gaz).
Etap 1

Analizy przedprojektowe

Podstawą analizy są wytyczne od inwestora – estetyczne, funkcjonalne, ekonomiczne itp. Dodatkowo analizowane są wytyczne od inwestora dotyczące wyposażenia wnętrz w rozwiązania ponadstandardowe – np. związane z inteligentnym budynkiem, klimatyzacja i inne nietypowe – te elementy będą opracowane na życzenie inwestora jako odrębne projekty i indywidualnie wycenione. Skutkiem analizy są wytyczne do dalszych etapów projektu.

Etap 2

Projekt wnętrz

Na tym etapie projekt zawiera ogólne dyspozycje doboru materiałów i wyposażenia, bez ich szczegółowej specyfikacji (producent, dostawca, model) - na przykład „łupek szary, drewno naturalne w jasnym kolorze”, „tapety zmywalne w kolorze beżu”. Szczegółowe specyfikacje materiałów i wyposażenia zostaną opracowane w projektach wykonawczych pomieszczeń. Projekt wnętrz z tego etapu nie jest projektem realizacyjnym.

Etap 3

Projekt wykonawczy wielobranżowy

Na tym etapie powstają szczegółowe projekty wnętrz oraz projekty elektryczne, instalacji ogrzewania, klimatyzacji i inne uzgodnione w poprzednim etapie. Finalnie na tym etapie klient otrzymuje specyfikacje do zamówień, a jeśli tak było uzgodnione wcześniej – oferty cenowe od dostawców i wykonawców wszystkich elementów wnętrz zawartych w projekcie.

Etap 4

Obsługa pracowni przy wyborze wykonawcy

Etap 5

Nadzory autorskie