Indywidualna

Indywidualne projekty domów – architekt z Warszawy

Nasza oferta jest skierowana m.in. do Klientów indywidualnych i obejmuje przede wszystkim profesjonalne i kompleksowe usługi z zakresu projektowania budownictwa mieszkaniowego. Nasi architekci mają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu projektów funkcjonalnych budynków o różnej powierzchni użytkowej oraz o nietypowych, skomplikowanych bryłach, dlatego z wielką uważnością zaprojektujemy dom dopasowany w najmniejszych detalach do wymagań każdego Klienta. Ciągłe podnoszenie kwalifikacji i wieloletnie doświadczenie naszych pracowników pozwala nam na tworzenie indywidualnych projektów domów zgodnych z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz trendami w architekturze. Dzięki temu Klienci zawsze mogą liczyć nie tylko na praktyczne aspekty indywidualnego projektu, ale również wizualny wygląd zgodny z wymarzoną wizją domu. Ponadto projekty naszego autorstwa wyróżniają się oryginalnością i świeżym podejściem do architektury. Poparte doświadczeniem umiejętności oraz wiedza na temat tego, jakie rozwiązania faktycznie sprawdzają się w praktyce, sprawiają, że powstałe w oparciu o nasze projekty budynki są komfortowe i funkcjonalne.

Nietypowe projekty domów w Warszawie

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój dom był jedyny w swoim rodzaju i w pełni odpowiadał Twoim kryteriom wyboru, sprawdź naszą ofertę i sposób pracy. Współpracując z naszą pracownią, można liczyć na tworzony od podstaw, nietypowy projekt domu. Umiejętności i otwartość naszego zespołu pozwalają na to, aby sprostać różnym wyzwaniom. Indywidualne projekty domów to nasza specjalność, a dzięki latom praktyki zyskaliśmy cenne doświadczenie w projektowaniu niepospolitych obiektów architektonicznych o różnym przeznaczeniu. W oparciu o nasze pomysły powstały już oryginalne domy jednorodzinne, wille, restauracje czy też pensjonaty. Tworzyliśmy projekty niestandardowych domów, gdy wymagały tego: nietypowy kształt działki, specyficzne ukształtowanie terenu lub po prostu takie było życzenie Klientów.

Projekty luksusowych wilii w Warszawie

W zakres naszej oferty wchodzi także projektowanie willi w Warszawie i okolicach. Tworzymy budynki mieszkalne o dużym metrażu, często wyposażone w wiele udogodnień znajdujących się zarówno w samym obiekcie, jak i ogrodzie. Przygotujemy dla Ciebie projekt luksusowych wilii w wersji nowoczesnej, a także inspirowane architekturą klasyczną, pełną wyszukanych detali. Nasze projekty doskonale wpisują się w otoczenie, choć nierzadko wyróżniają się w okolicy.

Tworzymy projekty rezydencji od początku, aż do końca. Jesteśmy gotowi zająć się nie tylko zaplanowaniem budynku, lecz także kompleksowym projektem wnętrz. Dobierzemy kolory ścian, pokrycie podłóg, meble oraz drobne akcesoria. Zaprojektujemy też instalacje doprowadzające media i nowoczesne systemy, jak np. pompa ciepła. Nasze projekty wnętrz zawsze są niepowtarzalne. Każdy projekt jest inny – powstaje w konkretnym otoczeniu i ma spełnić konkretne potrzeby naszego Klienta.

Dlaczego warto zdecydować się na indywidualne projekty domów z naszą pracownią?

Realizujemy projekty nietypowych, dużych rezydencji i domów, ale też niewielkich budynków jednorodzinnych. Jesteśmy elastyczni i otwarci na współpracę niezależnie od rozmiarów budynku. Nasza obszerna wiedza z zakresu nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprawia, że doskonale odnajdujemy się w temacie projektowania domów inteligentnych, pasywnych i energooszczędnych. Jesteśmy w stanie wykonać również atrakcyjny projekt pensjonatu lub budynku łączącego funkcje mieszkalne i komercyjne. Ponadto zajmujemy się projektowaniem oryginalnych i funkcjonalnych wnętrz, zarówno w nowych budynkach, jak i przeprowadzając metamorfozy oraz przebudowy starszych obiektów.

Jeśli szukasz doświadczonych architektów, aby stworzyli dla Ciebie dom marzeń, to zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia naszego biura w Warszawie. Projektujemy z taką samą pasją luksusowe wille i domy mieszkalne zarówno na terenie stolicy, jak i całego województwa mazowieckiego.

bozart
bozart

Funkcjonalność domu – o tym powinien pamiętać architekt

Spełniając marzenie dotyczące budowy własnego domu, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność projektu. Jest to rzecz, o której często zdarza się zapominać klientom, albo też nie mają oni odpowiednio wyćwiczonej wyobraźni przestrzennej – zdolności cechującej zawód architekta. Dlatego to my pamiętamy o tym, aby dom naszego klienta był funkcjonalny. Tym bardziej, że najłatwiej jest zadbać o tę funkcjonalność na etapie tworzenia projektu.

Warto jeszcze wyjaśnić, czym według architekta jest funkcjonalność domu. Otóż jest to dom dostosowany do usytuowania i ukształtowania działki oraz do faktycznych potrzeb jego mieszkańców m.in. pod kątem wielkości, układu pomieszczeń i możliwości aranżacyjnych. Czasami o funkcjonalności domu decydują detale takie jak przesunięcie okna, drzwi lub ścianki działowej czy też zmiana przeznaczenia pomieszczenia. Są to w miarę proste do wprowadzenia rozwiązania architektoniczne, które zwykle nie są oczywiste dla osób niezwiązanych z zawodem architekta. Właśnie takich rozwiązań możesz oczekiwać ze strony naszych ekspertów.

Jak pracujemy - etapy pracy: ​budowa domu

Dokumenty niezbędne do projektowania:

 • prawo do terenu,
 • mapa archiwalna do WZ (w przypadku braku Planu Miejscowego),
 • mapa do celów projektowych do pozwolenia na budowę,
 • badania geotechniczne,
 • wypis z rejestru gruntów z określeniem klasy gleby,
 • inwentaryzacja i taksacja drzewostanu,
 • wyłączenie gruntu z produkcji rolnej,
 • warunki dostaw mediów,
 • dostęp do drogi publicznej.
Etap 1

Analizy przedprojektowe

Analiza uwarunkowań środowiskowych, chłonności terenu, układu komunikacyjnego, usytuowania obiektów na działce, oraz wstępne wyliczenia zapotrzebowania na wodę, ścieki, energię elektryczną itp. Obliczenie ilości miejsc parkingowy

Etap 2

Przygotowanie i złożenie wniosku

Przygotowanie i złożenie wniosku o wydanie indywidualnych Warunków Zabudowy w Urzędzie Gminy (w przypadku braku Planu Miejscowego)

Etap 3

Przygotowanie i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę

Przygotowanie i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę na postawie uzyskanych Warunków Zabudowy. Do tego etapu konieczne będzie opracowanie projektu budowlanego uzgodnionego ze wszystkimi branżami. Przystąpienie do tego etapu jest możliwe po uzyskaniu WZ

Etap 4

Projekt wykonawczy wielobranżowy

Etap 5

Obsługa pracowni przy wyborze wykonawcy

Etap 6

Nadzory autorskie

bozart
bozart

Jak pracujemy - etapy pracy: wnętrza

Dokumenty niezbędne do projektowania:

 • prawo do lokalu,
 • dokumentacja archiwalna, w tym wyposażenie techniczne budynku,
 • inwentaryzacja budowlana,
 • w przypadku przebudowy naruszającej konstrukcję – opinia konstruktora,
 • umowy o dostarczenie mediów (prąd, gaz).
Etap 1

Analizy przedprojektowe

Podstawą analizy są wytyczne od inwestora – estetyczne, funkcjonalne, ekonomiczne itp. Dodatkowo analizowane są wytyczne od inwestora dotyczące wyposażenia wnętrz w rozwiązania ponadstandardowe – np. związane z inteligentnym budynkiem, klimatyzacja i inne nietypowe – te elementy będą opracowane na życzenie inwestora jako odrębne projekty i indywidualnie wycenione. Skutkiem analizy są wytyczne do dalszych etapów projektu.

Etap 2

Projekt wnętrz

Na tym etapie projekt zawiera ogólne dyspozycje doboru materiałów i wyposażenia, bez ich szczegółowej specyfikacji (producent, dostawca, model) - na przykład „łupek szary, drewno naturalne w jasnym kolorze”, „tapety zmywalne w kolorze beżu”. Szczegółowe specyfikacje materiałów i wyposażenia zostaną opracowane w projektach wykonawczych pomieszczeń. Projekt wnętrz z tego etapu nie jest projektem realizacyjnym.

Etap 3

Projekt wykonawczy wielobranżowy

Na tym etapie powstają szczegółowe projekty wnętrz oraz projekty elektryczne, instalacji ogrzewania, klimatyzacji i inne uzgodnione w poprzednim etapie. Finalnie na tym etapie klient otrzymuje specyfikacje do zamówień, a jeśli tak było uzgodnione wcześniej – oferty cenowe od dostawców i wykonawców wszystkich elementów wnętrz zawartych w projekcie.

Etap 4

Obsługa pracowni przy wyborze wykonawcy

Etap 5

Nadzory autorskie